18 Ağustos 2012 Cumartesi

Ramazan Biterken

Bir Ramazan ayı daha böyle geride kaldı... Bu sene daha mı hüzünlü sanki. Başlarken çok korkuyordum, uyku saatleri belirsiz küçük kızımla nasıl olacak diye. Ama çok şükür. Rabbim hepimizin ibadetlerini makbul olanlardan etsin, amin.
Severek giydiğim uzun etek kombinlerinden, bu arada tabi bir çok iftar davetine gidildi ama fotoğraflayamadım. Twitter'dan takip edenler bilir, her gün güllaç yaptım nerdeyse, gittiğimiz yerlere de götürüyordum. Tek rakibim güllüoğlu diye dolaşıyorum ortalıkta.
Ramazan dolayısıyla uzun da bir ara vermişim yazmaya. İnanın çoğu gün fırsat olmuyordu. Ama yine de bloğu açıp okumaya devam etmişsiniz,teşekkür ederim.
Bu fotoğrafları kaç gün önce çekmiştik diye düşündüm bulamadım.10 gün olabilir. Teyzemin 20-30 kişilik iftar davetinden görüntüler, saat 4 gibi yardıma gittiğimizde çoktan tüm yemekleri hazırlamıştı, hem de kazanlarla. Ama yenmiyor biliyorsunuz, o kadar çok yemek arttı ki, hepimize dağıttı giderken. Bazı misafirleri Amerika'dan 2 senede bir gelen akrabalarımızdı, o da özenmiş tabi. Yoksa israfa hiç gerek yok, çorba, arkasından 2-3 kaşık yemek insan doyuyor. Size de oldu mu bilmem, eskiden neden o kadar atıştırma ihtiyacı hissediyorduk ki diye düşündüm ben..
Çoktan fitrelerinizi vermişsinizdir ama yine de hatırlatayım dedim, Diyanetin belirlediği 8,5 lira kişi başı iki öğün yemek. Yani çok çok cüzi bir rakam. Hepimiz durumumuza göre fazla verenlerden olalım inşaallah. Birde Peygamberimiz(sav.)bayram namazına farklı yollardan gidip dönerek, sadaka verirmiş...Şimdi bu yazıları kombin fotoğraflarına yakıştıramayanlar olabilir. Öyle düşünmeyin...
Bugün 1001 ihlas okumayı unutmayalım! Şimdiden hayırlı bayramlar!

Şal; İpekevi
Bluz; Dikim
Etek; Batik
Çanta; Forewer New
Aksesuar; Primark + Koton
11 yorum:

Swotpisces dedi ki...

okumakta bir sakınca yok tabiki de, ama 1001 ihlas Kurban arifesinde okunur diye biliyorum...

Unknown dedi ki...

Bluzun çok hoş çok beğendim:)

Serpil dedi ki...

Merhaba blogunuzu bir süredir takip ediyordum fakat yazma imkanım olmamıştı. Rabbbim nice ramazanlar görüp hakkını vermeyi nasip etsin sevdiklerinizle mutlu huzurlu bir bayram dilerim:)

adaşehir dedi ki...

Mutlu bayramlar...

esrabetul dedi ki...

bize de güllaç yapsanız ya=)

Meral dedi ki...

size bir sorum olacaktı özelden nasıl ulaşabilirim acaba?

Birkaselezzet blogspot.com dedi ki...

huuuuuu nerelerdesin.

Gurme Şirine dedi ki...

canım merhaba,
seni uzun zamandır göremiyorum...
hiç post girmiyorsun :((
özlettin kendini...
seni aramızda görmek istiyoruz...

Birkaselezzet blogspot.com dedi ki...

hhuuuuuu canımcım nasılsın:))

Gurme Şirine dedi ki...

yorumları yeni yayınladığına göre...
artık aramıza döneceksin demektir :))
inşallah iyisindir canım...

Serpil dedi ki...

çok teşekkür ederim hanımlaar ilginiz için:) aslında bir problem yok ama çok yoğunum. geçen sene doğum iznindeydim, şimdi 4.30 a kadar iş, sonra minik kızım, bloğa hiç vakit ayıramıyorum,diğer blogları da takip edemiyorum:( geçen akşam blog alemi ne yapıyor diye bakayım dedim yorumlarınızı gördüm.
hepinizi öpüyorum:)